123301 · Kodi Postar e mëparshme
Kodi Postar tjetër · 123303

Kodi Postar 123302 - Rewāri, State of Haryāna

Qyteti primarRewāri
Zona e Kodi Postar 12330279,4 km²
Popullsia64424
Popullsia mashkullore33695 (52,3%)
Popullsia femra30729 (47,7%)
Ndryshimi i popullsisë nga 1975 në 2015 +77,1%
Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015 +10,8%
Mosha mesatare25,8 vjet
Mosha mesatare për meshkuj24,8 vjet
Mosha mesatare për femra26,9 vjet
Prefikset Telefon1274
LagjetKrishna Colony, New Basti, Shiv Colony, Vishwakarma Colony
Ora lokalee shtunë 10:13 p.d.
Zona e orësOra standarde e Indisë
koordinon28.412538519212262° / 76.46491627927107°
Kodet Postare të lidhura123029123102123301123303123308123502

Harta e Kodi Postar 123302

Harta interaktive

Kodi Postar 123302 Popullsia

Vite 1975 deri 2015
të dhëna1975199020002015
Popullsia36385461245812164424
Dendësia e popullsisë458,2 / km²580,8 / km²731,9 / km²811,3 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

123302 Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015

Rritja e 10,8% nga viti 2000 në 2015
VendndodhjaNdryshimi që nga 1975Ndryshimi që nga 1990Ndryshimi që nga 2000
Kodi Postar 123302+77,1%+39,7%+10,8%
Haryana+125,1%+57,2%+28,2%
India+111,1%+50,6%+24,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 123302 Mosha mesatare

Mosha mesatare: 25,8 vjet
VendndodhjaMosha mesatareMosha Mediane (Femër)Mosha mesatare (Mashkull)
Kodi Postar 12330225,8 vjet26,9 vjet24,8 vjet
Haryana24,8 vjet25,7 vjet24,1 vjet
India24,9 vjet25,4 vjet24,5 vjet
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 123302 Pema e popullsisë

Popullsia sipas moshës dhe gjinisë
moshëMashkullFemërTotal
Nën 5315925505710
5-9328526525937
10-14360229036506
15-19360130106612
20-24334831876536
25-29298128165797
30-34249024344924
35-39231922024521
40-44196618773844
45-49166315643227
50-54132612522579
55-59101610222039
60-64113712652403
65-696726871359
70-744765421019
75-79274309583
80-84214260474
85 Plus166197363
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 123302 Dendësia e popullsisë

Dendësia e popullsisë: 811,3 / km²
VendndodhjaPopullsiazonëDendësia e popullsisë
Kodi Postar 1233026442479,4 km²811,3 / km²
Haryana27,6 milionë44 119,4 km²626,2 / km²
India1,3 miliardë3 083 563,4 km²423,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 123302 Popullsia historike dhe e parashikuar

Vlerësimi i popullsisë antike deri në 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [lidhje] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Lagjet

Shpërndarja e biznesit sipas lagjes në 123302
 Krishna Colony: 26,8%
 Shiv Colony: 24,4%
 Vishwakarma Colony: 17,1%
 New Basti: 12,2%
 Kanharwas: 4,9%
 Tjetër: 14,6%

Kodet e zonёs

Kodet e zonave të përqindjes që përdoren nga bizneset në 123302
 Prefiksi Telefon 1259: 45%
 Prefiksi Telefon 80: 25%
 Prefiksi Telefon 180: 12,5%
 Prefiksi Telefon 8222: 5%
 Tjetër: 12,5%

Industries

Shpërndarja e biznesit sipas industrisë
 Pazar: 27,8%
 Arsim: 9,2%
 Ushqim: 7,7%
 industri: 7,3%
 Shёrbimet profesionale: 6,7%
 Mjekësi: 5,5%
 Automobilistik: 5,5%
 Tjetër: 30,4%
Përshkrimi i industrisëNumri i ndërmarrjeveVlerësimi mesatar i GoogleBizneset për 1.000 banorë

Indeksi i Zhvillimit Njerëzor (HDI)

Indeksi i përbërë statistikor i jetëgjatësisë, arsimimit dhe të ardhurave për frymë.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emetimet e CO2 Kodi Postar 123302

Emisionet e dioksidit të karbonit (CO2) për frymë në ton në vit
VendndodhjaEmetimet e CO2Emetimet e CO2 për frymëIntensiteti i emetimeve të CO2
Kodi Postar 123302124 336 t1,93 t1 565 t/km²
Haryana58 264 183 t2,11 t1 320 t/km²
India1 928 568 344 t1,48 t625,4 t/km²
Sources: [lidhje] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emetimet e CO2 Kodi Postar 123302

Emetimet e CO2 2013 (ton / vit)124 336 t
Emetimet e CO2 2013 (ton / vit) për frymë1,93 t
Intensiteti i emetimeve të CO2 2013 (ton / km² / vit)1 565 t/km²

Rreziku natyror i rreziqeve

Rreziku relativ nga 10
thatësirëLartë (7)
përmbytjeLartë (8)
TërmetE ulët (2)
* Rreziku, veçanërisht në lidhje me përmbytjen ose rrëshqitjen e tokës, mund të mos jetë për të gjithë zonën.

Tërmetet e fundit pranë

Madhësia 3.0 dhe më e madhe
DataOramadhësiDistancaThellesiVendndodhjalidhje
9.9.185:58 m.d.3,658,1 km10 000 m7km S of Kharkhauda, Indiausgs.gov
9.9.184:07 p.d.4,643 km10 000 m10km WSW of Bahadurgarh, Indiausgs.gov
7.7.189:13 m.d.3,673,9 km10 000 m7km N of Kot Putli, Indiausgs.gov
1.7.183:07 p.d.4,588 km10 000 m14km NW of Sonipat, Indiausgs.gov
1.6.173:55 m.d.4,769,5 km10 000 m12km NW of Kharkhauda, Indiausgs.gov
16.11.162:59 m.d.4,451,2 km10 000 m14km SE of Bawal, Indiausgs.gov
10.9.168:27 p.d.4,140,8 km10 000 m7km N of Beri Khas, Indiausgs.gov
20.12.125:00 p.d.3,991,1 km10 000 mRajasthan, Indiausgs.gov
19.6.127:00 p.d.4,141,1 km10 000 mHaryana - Delhi region, Indiausgs.gov
4.3.1211:41 m.d.5,147,5 km10 000 mHaryana - Delhi region, Indiausgs.gov

Gjeni dukuritë historike të tërmetit afër Kodi Postar 123302

Data e hershme  Data e fundit 
 Madhësia 3.0 dhe më e madhe   Magnituda 4.0 dhe më e madhe   Madhësia 5.0 dhe më e madhe 

Qytete

Përqindja e bizneseve nga qyteti në 123302
 Kosli: 83,9%
 Rewāri: 13,9%
 Tjetër: 2,2%

Rreth të dhënave tona

Të dhënat në këtë faqe vlerësohen duke përdorur një numër mjetesh dhe burimesh në dispozicion të publikut. Ofrohet pa garanci dhe mund të përmbajë pasaktësi. Përdorni me rrezikun tuaj. Shikoni këtu për më shumë informacion.