201101 · Kodi Postar e mëparshme
Kodi Postar tjetër · 201103

Kodi Postar 201102 - Loni, Uttar Pradesh

Qyteti primarLoni
Zona e Kodi Postar 201102115,1 km²
Popullsia735752
Popullsia mashkullore391418 (53,2%)
Popullsia femra344336 (46,8%)
Ndryshimi i popullsisë nga 1975 në 2015 +680,4%
Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015 +52,1%
Mosha mesatare23,1 vjet
Mosha mesatare për meshkuj22,7 vjet
Mosha mesatare për femra23,5 vjet
LagjetAnkur Vihar, DLF Ankur Vihar, Balram Nagar, DLF Ankur Vihar, Loni, Roop Nagar, Sainik Vihar, Trans Delhi Signature City
Ora lokalee martë 10:41 m.d.
Zona e orësOra standarde e Indisë
koordinon28.77024597126974° / 77.30172835820171°
Kodet Postare të lidhura201016201020201101201103201201201302

Harta e Kodi Postar 201102

Harta interaktive

Kodi Postar 201102 Popullsia

Vite 1975 deri 2015
të dhëna1975199020002015
Popullsia94281266799483670735752
Dendësia e popullsisë819,1 / km²2317 / km²4201 / km²6391 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

201102 Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015

Rritja e 52,1% nga viti 2000 në 2015
VendndodhjaNdryshimi që nga 1975Ndryshimi që nga 1990Ndryshimi që nga 2000
Kodi Postar 201102+680,4%+175,8%+52,1%
Uttar Pradesh+134,1%+59,5%+28,4%
India+111,1%+50,6%+24,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 201102 Mosha mesatare

Mosha mesatare: 23,1 vjet
VendndodhjaMosha mesatareMosha Mediane (Femër)Mosha mesatare (Mashkull)
Kodi Postar 20110223,1 vjet23,5 vjet22,7 vjet
Uttar Pradesh21,3 vjet21,7 vjet21 vjet
India24,9 vjet25,4 vjet24,5 vjet
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 201102 Pema e popullsisë

Popullsia sipas moshës dhe gjinisë
moshëMashkullFemërTotal
Nën 5394513391473366
5-9437123691380626
10-14459243863184556
15-19449433759782541
20-24401993577775977
25-29334073158564992
30-34284052709555500
35-39271692518452354
40-44227231965742381
45-49184871581434302
50-54138171142025237
55-599869923319103
60-649206843117637
65-695519512510644
70-74396835097477
75-79181816783497
80-84125412542509
85 Plus154515193065
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 201102 Dendësia e popullsisë

Dendësia e popullsisë: 6391 / km²
VendndodhjaPopullsiazonëDendësia e popullsisë
Kodi Postar 201102735752115,1 km²6391 / km²
Uttar Pradesh217,8 milionë240 777,3 km²904,6 / km²
India1,3 miliardë3 083 563,4 km²423,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 201102 Popullsia historike dhe e parashikuar

Popullsia e vlerësuar nga 1870 deri në 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [lidhje] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Lagjet

Shpërndarja e biznesit sipas lagjes në 201102
 Loni: 25,2%
 Ankur Vihar, DLF Ankur Vihar: 5,5%
 Roop Nagar: 5,5%
 Tjetër: 63,8%

Përqendrimi i biznesit në Kodi Postar 201102

201102 Hartë interaktive biznesi

Industries

Shpërndarja e biznesit sipas industrisë
 Pazar: 37%
 Ushqim: 8,4%
 Shёrbimet profesionale: 7,6%
 industri: 6,7%
 Arsim: 5,8%
 Shërbime Shtëpie: 5,2%
 Tjetër: 29,2%
Përshkrimi i industrisëNumri i ndërmarrjeveVlerësimi mesatar i GoogleBizneset për 1.000 banorë
Parukierё 223.60,0
Shitje me shumicё pёr pajisje ndёrtimi234.50,0
Traktorë dhe pajisje fermash294.30,0
Shёndeti dhe mjekёsia 224.40,0
Manaxhimi i korporatёs 244.10,0
Dyqane rrobash 294.00,0
Dyqanet e telefonisë celulare353.60,0
Pajisjet shtëpiake dhe mallra284.30,0
prodhime hekuri264.70,0

Indeksi i Zhvillimit Njerëzor (HDI)

Indeksi i përbërë statistikor i jetëgjatësisë, arsimimit dhe të ardhurave për frymë.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emetimet e CO2 Kodi Postar 201102

Emisionet e dioksidit të karbonit (CO2) për frymë në ton në vit
VendndodhjaEmetimet e CO2Emetimet e CO2 për frymëIntensiteti i emetimeve të CO2
Kodi Postar 2011021 258 149 t1,71 t10 930 t/km²
Uttar Pradesh259 048 938 t1,19 t1 075 t/km²
India1 928 568 344 t1,48 t625,4 t/km²
Sources: [lidhje] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emetimet e CO2 Kodi Postar 201102

Emetimet e CO2 2013 (ton / vit)1 258 149 t
Emetimet e CO2 2013 (ton / vit) për frymë1,71 t
Intensiteti i emetimeve të CO2 2013 (ton / km² / vit)10 930 t/km²

Rreziku natyror i rreziqeve

Rreziku relativ nga 10
thatësirëLartë (7)
përmbytjeLartë (10)
TërmetE mesme (4)
* Rreziku, veçanërisht në lidhje me përmbytjen ose rrëshqitjen e tokës, mund të mos jetë për të gjithë zonën.

Tërmetet e fundit pranë

Madhësia 3.0 dhe më e madhe
DataOramadhësiDistancaThellesiVendndodhjalidhje
19.2.196:29 m.d.463 km10 000 m5km ENE of Kandhla, Indiausgs.gov
9.9.185:58 m.d.3,645,5 km10 000 m7km S of Kharkhauda, Indiausgs.gov
9.9.184:07 p.d.4,649,8 km10 000 m10km WSW of Bahadurgarh, Indiausgs.gov
1.7.183:07 p.d.4,550,9 km10 000 m14km NW of Sonipat, Indiausgs.gov
1.6.173:55 m.d.4,755,7 km10 000 m12km NW of Kharkhauda, Indiausgs.gov
10.9.168:27 p.d.4,171,1 km10 000 m7km N of Beri Khas, Indiausgs.gov
19.6.127:00 p.d.4,160,4 km10 000 mHaryana - Delhi region, Indiausgs.gov
4.3.1211:41 m.d.5,163,9 km10 000 mHaryana - Delhi region, Indiausgs.gov
7.9.1110:58 p.d.4,312,1 km10 000 mHaryana-Delhi-Uttar Pradesh region, Indiausgs.gov
25.11.073:12 m.d.4,733,8 km10 000 mHaryana-Delhi-Uttar Pradesh region, Indiausgs.gov

Gjeni dukuritë historike të tërmetit afër Kodi Postar 201102

Data e hershme  Data e fundit 
 Madhësia 3.0 dhe më e madhe   Magnituda 4.0 dhe më e madhe   Madhësia 5.0 dhe më e madhe 

Rreth të dhënave tona

Të dhënat në këtë faqe vlerësohen duke përdorur një numër mjetesh dhe burimesh në dispozicion të publikut. Ofrohet pa garanci dhe mund të përmbajë pasaktësi. Përdorni me rrezikun tuaj. Shikoni këtu për më shumë informacion.