302013 · Kodi Postar e mëparshme
Kodi Postar tjetër · 302015

Kodi Postar 302014 - Jaipur, State of Rājasthān

Qyteti primarJaipur
Prefikset Telefon141
LagjetTagore Nagar
Ora lokalee diel 1:53 m.d.
Zona e orësOra standarde e Indisë
koordinon26.909954908779483° / 75.77779757411892°
Kodet Postare të lidhura302010302011302012302013302015302016

Harta e Kodi Postar 302014

Harta interaktive

Lagjet

Shpërndarja e biznesit sipas lagjes në 302014
 Tagore Nagar: 14,3%
 Roop Vihar, Goverdhan Colony, Shiva Colony, Govindpuri: 9,5%
 Bapu Nagar: 4,8%
 Vrindavan Vihar, Shanti Nagar, Brijlalpura: 4,8%
 Pawan Vihar Colony, Nityanand Nagar, Vaishali Nagar: 4,8%
 Barkat Nagar: 4,8%
 Vaishali Nagar: 4,8%
 Vidhyadhar Nagar, Railway Colony, Jagatpura: 4,8%
 Kamala Nehru Nagar: 4,8%
 Ashok Pura, Shyam Nagar: 4,8%
 Kalyanpuri Extension, Saket Nagar, Sodala: 4,8%
 Jaswant Nagar: 4,8%
 Kishanpole Bazar: 4,8%
 Shastri Nagar: 4,8%
 Vishwakarma Colony: 4,8%
 Mahesh Nagar: 4,8%
 Jhalana Doongri: 4,8%
 C Block, Mahesh Nagar, Gopal Pura Mode: 4,8%

Kodet e zonёs

Kodet e zonave të përqindjes që përdoren nga bizneset në 302014
 Prefiksi Telefon 141: 70%
 Prefiksi Telefon 80: 10%
 Prefiksi Telefon 8952: 10%
 Prefiksi Telefon 7427: 10%

Industries

Shpërndarja e biznesit sipas industrisë
 Pazar: 38,1%
 Shёrbimet profesionale: 14,4%
 industri: 11,9%
 Hotele & Udhëtime: 11%
 Ushqim: 5,1%
 Automobilistik: 4,2%
 Tjetër: 15,3%

Tërmetet e fundit pranë

Madhësia 3.0 dhe më e madhe
DataOramadhësiDistancaThellesiVendndodhjalidhje
3.9.1510:57 p.d.458,9 km14 200 m7km WNW of Ringas, Indiausgs.gov
23.2.134:57 m.d.3,648,5 km10 000 m12km SW of Ringas, Indiausgs.gov
20.12.125:00 p.d.3,988,7 km10 000 mRajasthan, Indiausgs.gov
24.12.062:43 m.d.4,237,5 km10 000 mRajasthan, Indiausgs.gov
10.8.034:17 p.d.4,534,1 km10 000 mRajasthan, Indiausgs.gov
2.5.027:29 p.d.4,187,2 km33 000 mRajasthan, Indiausgs.gov

Qytete

Përqindja e bizneseve nga qyteti në 302014
 Jaipur: 93,5%
 Jodhpur: 3,2%
 Nāgercoil: 3,2%