Kodi Postar tjetër · 403002

Kodi Postar 403001 - Goa

Zona e Kodi Postar 4030016,1 km²
Popullsia46092
Popullsia mashkullore23318 (50,6%)
Popullsia femra22774 (49,4%)
Ndryshimi i popullsisë nga 1975 në 2015 -36,9%
Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015 -12,9%
Mosha mesatare31,9 vjet
Mosha mesatare për meshkuj31,1 vjet
Mosha mesatare për femra32,7 vjet
Prefikset Telefon1897832
Qytetet përkatësePanaji
LagjetAltinho, Miramar, Ozari, Patto Centre, Santa Inez
Ora lokalee martë 10:54 m.d.
Zona e orësOra standarde e Indisë
koordinon15.490080350258715° / 73.82312838960024°
Kodet Postare të lidhura403002403003403004403005403006403101

Harta e Kodi Postar 403001

Harta interaktive

Kodi Postar 403001 Popullsia

Vite 1975 deri 2015
të dhëna1975199020002015
Popullsia73073635875289546092
Dendësia e popullsisë11959 / km²10406 / km²8657 / km²7543 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

403001 Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015

Ulja e 12,9% nga viti 2000 në 2015
VendndodhjaNdryshimi që nga 1975Ndryshimi që nga 1990Ndryshimi që nga 2000
Kodi Postar 403001-36,9%-27,5%-12,9%
Panaji+13,9%+4,7%-1,9%
Goa+54,1%+22,8%+9,2%
India+111,1%+50,6%+24,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403001 Mosha mesatare

Mosha mesatare: 31,9 vjet
VendndodhjaMosha mesatareMosha Mediane (Femër)Mosha mesatare (Mashkull)
Kodi Postar 40300131,9 vjet32,7 vjet31,1 vjet
Panaji31,9 vjet32,7 vjet31,1 vjet
Goa31,3 vjet32,1 vjet30,5 vjet
India24,9 vjet25,4 vjet24,5 vjet
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403001 Pema e popullsisë

Popullsia sipas moshës dhe gjinisë
moshëMashkullFemërTotal
Nën 5157415053079
5-9164615603207
10-14176116633425
15-19184516613506
20-24222418764101
25-29214720374185
30-34204920154065
35-39205820364094
40-44178217163499
45-49154015123052
50-54125912122472
55-59102410832108
60-6493010301960
65-696217251346
70-74421531952
75-79235296531
80-84119183303
85 Plus83133217
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403001 Dendësia e popullsisë

Dendësia e popullsisë: 7543 / km²
VendndodhjaPopullsiazonëDendësia e popullsisë
Kodi Postar 403001460926,1 km²7543 / km²
Panaji18260085,6 km²2132 / km²
Goa1,5 milionë3 629,4 km²418,3 / km²
India1,3 miliardë3 083 563,4 km²423,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Përqendrimi i biznesit në Kodi Postar 403001

403001 Hartë interaktive biznesi

Industries

Shpërndarja e biznesit sipas industrisë
 Pazar: 29,9%
 Shёrbimet profesionale: 12,7%
 Hotele & Udhëtime: 8,9%
 Restorantet: 7,9%
 Ushqim: 5,8%
 industri: 5,7%
 Shërbime Shtëpie: 5,4%
 Tjetër: 23,8%
Përshkrimi i industrisëNumri i ndërmarrjeveVlerësimi mesatar i GoogleBizneset për 1.000 banorë
Administrimi publik873.71,9
ATM593.61,3
Pasuri të paluajtshme443.81,0
Agjensi udhëtimi403.90,9
Shёndeti dhe mjekёsia 1064.52,3
Shёrbimet e biznesit 543.71,2
Bare, pubs dhe tavernat764.21,6
Dyqanet elektronike 584.11,3

Shpërndarja e biznesit sipas çmimit për Kodi Postar 403001

 mesatar: 47,7%
 i lirë: 43,7%
 i shtrenjtë: 6,9%
 Shumë të Shtrenjta: 1,7%

Indeksi i Zhvillimit Njerëzor (HDI)

Indeksi i përbërë statistikor i jetëgjatësisë, arsimimit dhe të ardhurave për frymë.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403001

Emisionet e dioksidit të karbonit (CO2) për frymë në ton në vit
VendndodhjaEmetimet e CO2Emetimet e CO2 për frymëIntensiteti i emetimeve të CO2
Kodi Postar 40300174 603 t1,62 t12 209 t/km²
Panaji235 699 t1,29 t2 752 t/km²
Goa3 510 190 t2,31 t967,2 t/km²
India1 928 568 344 t1,48 t625,4 t/km²
Sources: [lidhje] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403001

Emetimet e CO2 2013 (ton / vit)74 603 t
Emetimet e CO2 2013 (ton / vit) për frymë1,62 t
Intensiteti i emetimeve të CO2 2013 (ton / km² / vit)12 209 t/km²

Rreziku natyror i rreziqeve

Rreziku relativ nga 10
thatësirëLartë (9)
* Rreziku, veçanërisht në lidhje me përmbytjen ose rrëshqitjen e tokës, mund të mos jetë për të gjithë zonën.

Rreth të dhënave tona

Të dhënat në këtë faqe vlerësohen duke përdorur një numër mjetesh dhe burimesh në dispozicion të publikut. Ofrohet pa garanci dhe mund të përmbajë pasaktësi. Përdorni me rrezikun tuaj. Shikoni këtu për më shumë informacion.