403401 · Kodi Postar e mëparshme
Kodi Postar tjetër · 403403

Kodi Postar 403402 - Goa

Zona e Kodi Postar 40340211,9 km²
Popullsia10550
Popullsia mashkullore5368 (50,9%)
Popullsia femra5182 (49,1%)
Ndryshimi i popullsisë nga 1975 në 2015 +341,2%
Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015 +93%
Mosha mesatare31,9 vjet
Mosha mesatare për meshkuj31,1 vjet
Mosha mesatare për femra32,7 vjet
Prefikset Telefon189736065386545Më shumë
LagjetFr. Agnel Church, Old Goa
Ora lokalee mërkurë 9:29 m.d.
Zona e orësOra standarde e Indisë
koordinon15.501524606143493° / 73.91836812689691°
Kodet Postare të lidhura403401403403403404403406403407403409

Harta e Kodi Postar 403402

Harta interaktive

Kodi Postar 403402 Popullsia

Vite 1975 deri 2015
të dhëna1975199020002015
Popullsia23913223546510550
Dendësia e popullsisë201,1 / km²271,1 / km²459,7 / km²887,3 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

403402 Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015

Rritja e 93% nga viti 2000 në 2015
VendndodhjaNdryshimi që nga 1975Ndryshimi që nga 1990Ndryshimi që nga 2000
Kodi Postar 403402+341,2%+227,3%+93%
Goa+54,1%+22,8%+9,2%
India+111,1%+50,6%+24,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403402 Mosha mesatare

Mosha mesatare: 31,9 vjet
VendndodhjaMosha mesatareMosha Mediane (Femër)Mosha mesatare (Mashkull)
Kodi Postar 40340231,9 vjet32,7 vjet31,1 vjet
Goa31,3 vjet32,1 vjet30,5 vjet
India24,9 vjet25,4 vjet24,5 vjet
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403402 Pema e popullsisë

Popullsia sipas moshës dhe gjinisë
moshëMashkullFemërTotal
Nën 5362342705
5-9379355735
10-14405378784
15-19425378803
20-24512427939
25-29494463958
30-34472459931
35-39474463938
40-44410390801
45-49354344699
50-54290276566
55-59236246483
60-64214234449
65-69143165308
70-7497121218
75-795467122
80-84274270
85 Plus193050
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403402 Dendësia e popullsisë

Dendësia e popullsisë: 887,3 / km²
VendndodhjaPopullsiazonëDendësia e popullsisë
Kodi Postar 4034021055011,9 km²887,3 / km²
Goa1,5 milionë3 629,4 km²418,3 / km²
India1,3 miliardë3 083 563,4 km²423,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403402 Popullsia historike dhe e parashikuar

Vlerësimi i popullsisë antike deri në 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [lidhje] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Lagjet

Shpërndarja e biznesit sipas lagjes në 403402
 Fr. Agnel Church: 25%
 Old Goa: 15%
 Velha Goa: 10%
 Milleavaddo: 5%
 Ella, Teswadi, Old Goa: 5%
 Esmeralda Greens: 5%
 Curti: 5%
 Ilhas: 5%
 Opposite To Old Goa Fire Station, Old Goa: 5%
 Near Old Goa Police Station: 5%
 Maina: 5%
 Opposite ICAR, Near Old Goa Petrol Pump, Ilhas: 5%
 Near Police Station: 5%

Kodet e zonёs

Kodet e zonave të përqindjes që përdoren nga bizneset në 403402
 Prefiksi Telefon 832: 84,6%
 Prefiksi Telefon 186: 7,7%
 Prefiksi Telefon 180: 3,8%
 Prefiksi Telefon 7391: 3,8%

Industries

Shpërndarja e biznesit sipas industrisë
 Restorantet: 15,8%
 Pazar: 15,1%
 Hotele & Udhëtime: 10,7%
 Ushqim: 9%
 Besimi: 7,5%
 Shёrbimet profesionale: 6,6%
 industri: 5,5%
 Shërbime Shtëpie: 5,1%
 Tjetër: 24,7%

Indeksi i Zhvillimit Njerëzor (HDI)

Indeksi i përbërë statistikor i jetëgjatësisë, arsimimit dhe të ardhurave për frymë.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403402

Emisionet e dioksidit të karbonit (CO2) për frymë në ton në vit
VendndodhjaEmetimet e CO2Emetimet e CO2 për frymëIntensiteti i emetimeve të CO2
Kodi Postar 40340219 320 t1,83 t1 625 t/km²
Goa3 510 190 t2,31 t967,2 t/km²
India1 928 568 344 t1,48 t625,4 t/km²
Sources: [lidhje] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403402

Emetimet e CO2 2013 (ton / vit)19 320 t
Emetimet e CO2 2013 (ton / vit) për frymë1,83 t
Intensiteti i emetimeve të CO2 2013 (ton / km² / vit)1 625 t/km²

Rreziku natyror i rreziqeve

Rreziku relativ nga 10
thatësirëLartë (9)
* Rreziku, veçanërisht në lidhje me përmbytjen ose rrëshqitjen e tokës, mund të mos jetë për të gjithë zonën.

Qytete

Përqindja e bizneseve nga qyteti në 403402
 Panaji: 43,8%
 Goa Velha: 31,2%
 Agacaim: 12,5%
 Carambolim: 6,2%
 Ponda: 6,2%

Rreth të dhënave tona

Të dhënat në këtë faqe vlerësohen duke përdorur një numër mjetesh dhe burimesh në dispozicion të publikut. Ofrohet pa garanci dhe mund të përmbajë pasaktësi. Përdorni me rrezikun tuaj. Shikoni këtu për më shumë informacion.