403524 · Kodi Postar e mëparshme
Kodi Postar tjetër · 403527

Kodi Postar 403526 - Tivim, Goa

Qyteti primarTivim
Zona e Kodi Postar 4035264,148 km²
Popullsia7899
Popullsia mashkullore3988 (50,5%)
Popullsia femra3911 (49,5%)
Ndryshimi i popullsisë nga 1975 në 2015 +1 675,1%
Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015 +16,1%
Mosha mesatare31,9 vjet
Mosha mesatare për meshkuj31,1 vjet
Mosha mesatare për femra32,7 vjet
Qytetet përkatëseMāpuca
LagjetIndira Nagar
Ora lokalee premte 7:03 m.d.
Zona e orësOra standarde e Indisë
koordinon15.609183962849041° / 73.82540650049171°
Kodet Postare të lidhura403517403521403523403524403527403529

Harta e Kodi Postar 403526

Harta interaktive

Kodi Postar 403526 Popullsia

Vite 1975 deri 2015
të dhëna1975199020002015
Popullsia445544768037899
Dendësia e popullsisë107,3 / km²1313 / km²1640 / km²1904 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

403526 Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015

Rritja e 16,1% nga viti 2000 në 2015
VendndodhjaNdryshimi që nga 1975Ndryshimi që nga 1990Ndryshimi që nga 2000
Kodi Postar 403526+1 675,1%+45%+16,1%
Māpuca+76,3%+23,3%+11,6%
Goa+54,1%+22,8%+9,2%
India+111,1%+50,6%+24,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403526 Mosha mesatare

Mosha mesatare: 31,9 vjet
VendndodhjaMosha mesatareMosha Mediane (Femër)Mosha mesatare (Mashkull)
Kodi Postar 40352631,9 vjet32,7 vjet31,1 vjet
Māpuca31,9 vjet32,7 vjet31,1 vjet
Goa31,3 vjet32,1 vjet30,5 vjet
India24,9 vjet25,4 vjet24,5 vjet
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403526 Pema e popullsisë

Popullsia sipas moshës dhe gjinisë
moshëMashkullFemërTotal
Nën 5269258528
5-9282268550
10-14301286587
15-19316285601
20-24380322703
25-29367350718
30-34350346697
35-39352350702
40-44305295600
45-49263260523
50-54215208424
55-59175186362
60-64159177336
65-69106124231
70-747291164
75-79405191
80-84203152
85 Plus142338
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403526 Dendësia e popullsisë

Dendësia e popullsisë: 1904 / km²
VendndodhjaPopullsiazonëDendësia e popullsisë
Kodi Postar 40352678994,148 km²1904 / km²
Māpuca3511426,7 km²1316 / km²
Goa1,5 milionë3 629,4 km²418,3 / km²
India1,3 miliardë3 083 563,4 km²423,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403526 Popullsia historike dhe e parashikuar

Popullsia e vlerësuar nga 1830 deri në 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [lidhje] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Lagjet

Shpërndarja e biznesit sipas lagjes në 403526
 Indira Nagar: 26,9%
 Karaswada: 7,7%
 Karaswada, Acoi Village: 3,8%
 Peddem, Karaswada: 3,8%
 Opposite Shree Rastroli Devasthan, Mapusa, Karaswada: 3,8%
 Mapusa, Karaswada: 3,8%
 Peddem, Opposite Tivim Industrial Estate, Karaswada, Acoi Village, Mapusa: 3,8%
 TIvim Industrial Estate: 3,8%
 Peddem, Opposite Tivim Industrial Estate Main Gate, Karaswada, Mapusa: 3,8%
 Near Karaswada Junction, Karaswada, Mapusa: 3,8%
 Shardha Ashirwad Nagar, Near Tivim Industrial Estate, Mapusa, Karaswada: 3,8%
 Near Tivim Induatrial Area, Mapusa, Karaswada: 3,8%
 Tivim Industrial Estate, Bardez, Mapusa, Karaswada: 3,8%
 Near Karaswada Junction, Opp: 3,8%
 Opposite Tivim Football Ground, Tivim: 3,8%
 Caraswaddo, Mapusa, Acoi Village: 3,8%
 Opposite Tivim Industrial Estate, Karaswada, Bardez, Mapusa: 3,8%
 Tivim Industrial Estate, Bardez, Karaswada, Mapusa: 3,8%
 Karaswada Junction, Peddem, Bardez, Mapusa, Karaswada: 3,8%

Industries

Shpërndarja e biznesit sipas industrisë
 Pazar: 20,1%
 industri: 13,1%
 Shёrbimet profesionale: 11,3%
 Shërbime Shtëpie: 8,4%
 Hotele & Udhëtime: 7,7%
 Automobilistik: 6,2%
 Ushqim: 6,2%
 Restorantet: 6,2%
 Mjekësi: 5,8%
 Besimi: 4,7%
 Tjetër: 10,2%

Indeksi i Zhvillimit Njerëzor (HDI)

Indeksi i përbërë statistikor i jetëgjatësisë, arsimimit dhe të ardhurave për frymë.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403526

Emisionet e dioksidit të karbonit (CO2) për frymë në ton në vit
VendndodhjaEmetimet e CO2Emetimet e CO2 për frymëIntensiteti i emetimeve të CO2
Kodi Postar 40352611 734 t1,49 t2 828 t/km²
Māpuca55 508 t1,58 t2 081 t/km²
Goa3 510 190 t2,31 t967,2 t/km²
India1 928 568 344 t1,48 t625,4 t/km²
Sources: [lidhje] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403526

Emetimet e CO2 2013 (ton / vit)11 734 t
Emetimet e CO2 2013 (ton / vit) për frymë1,49 t
Intensiteti i emetimeve të CO2 2013 (ton / km² / vit)2 828 t/km²

Rreziku natyror i rreziqeve

Rreziku relativ nga 10
thatësirëLartë (9)
* Rreziku, veçanërisht në lidhje me përmbytjen ose rrëshqitjen e tokës, mund të mos jetë për të gjithë zonën.

Tërmetet e fundit pranë

Madhësia 3.0 dhe më e madhe
DataOramadhësiDistancaThellesiVendndodhjalidhje
19.8.179:52 p.d.4,196 km10 000 m34km NNW of Malvan, Indiausgs.gov

Qytete

Përqindja e bizneseve nga qyteti në 403526
 Māpuca: 50%
 Tivim: 43,8%
 Saligao: 3,1%
 Panaji: 3,1%

Rreth të dhënave tona

Të dhënat në këtë faqe vlerësohen duke përdorur një numër mjetesh dhe burimesh në dispozicion të publikut. Ofrohet pa garanci dhe mund të përmbajë pasaktësi. Përdorni me rrezikun tuaj. Shikoni këtu për më shumë informacion.