403527 · Kodi Postar e mëparshme

Kodi Postar 403529 - Dicholi, Goa

Qyteti primarDicholi
Zona e Kodi Postar 4035291,099 km²
Popullsia8926
Popullsia mashkullore4550 (51%)
Popullsia femra4376 (49%)
Ndryshimi i popullsisë nga 1975 në 2015 -23%
Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015 -28,5%
Mosha mesatare31,9 vjet
Mosha mesatare për meshkuj31,1 vjet
Mosha mesatare për femra32,7 vjet
LagjetKarapur, Vithallapur, Sarvan, Vithallapur, Zariwada Vithallapur, Vithallapur
Ora lokalee premte 7:14 m.d.
Zona e orësOra standarde e Indisë
koordinon15.581641943857113° / 73.95651972794035°
Kodet Postare të lidhura403519403521403523403524403526403527

Harta e Kodi Postar 403529

Harta interaktive

Kodi Postar 403529 Popullsia

Vite 1975 deri 2015
të dhëna1975199020002015
Popullsia1159513225124788926
Dendësia e popullsisë10555 / km²12038 / km²11358 / km²8125 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

403529 Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015

Ulja e 28,5% nga viti 2000 në 2015
VendndodhjaNdryshimi që nga 1975Ndryshimi që nga 1990Ndryshimi që nga 2000
Kodi Postar 403529-23%-32,5%-28,5%
Goa+54,1%+22,8%+9,2%
India+111,1%+50,6%+24,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403529 Mosha mesatare

Mosha mesatare: 31,9 vjet
VendndodhjaMosha mesatareMosha Mediane (Femër)Mosha mesatare (Mashkull)
Kodi Postar 40352931,9 vjet32,7 vjet31,1 vjet
Goa31,3 vjet32,1 vjet30,5 vjet
India24,9 vjet25,4 vjet24,5 vjet
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403529 Pema e popullsisë

Popullsia sipas moshës dhe gjinisë
moshëMashkullFemërTotal
Nën 5307289597
5-9321300622
10-14344320664
15-19360319680
20-24434360795
25-29419391811
30-34400387788
35-39402391793
40-44348330678
45-49300290591
50-54246233479
55-59200208408
60-64181198380
65-69121139261
70-7482102185
75-794657103
80-84233559
85 Plus162642
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403529 Dendësia e popullsisë

Dendësia e popullsisë: 8125 / km²
VendndodhjaPopullsiazonëDendësia e popullsisë
Kodi Postar 40352989261,099 km²8125 / km²
Goa1,5 milionë3 629,4 km²418,3 / km²
India1,3 miliardë3 083 563,4 km²423,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403529 Popullsia Historike

Vlerësimi i popullsisë antike deri në 2015
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [lidhje] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Lagjet

Shpërndarja e biznesit sipas lagjes në 403529
 Karapur, Vithallapur: 33,3%
 Zariwada Vithallapur, Vithallapur: 31%
 Sarvan: 19%
 Vithallapur: 9,5%
 Tjetër: 7,1%

Kodet e zonёs

Kodet e zonave të përqindjes që përdoren nga bizneset në 403529
 Prefiksi Telefon 832: 76,2%
 Prefiksi Telefon 820: 4,8%
 Prefiksi Telefon 79: 4,8%
 Prefiksi Telefon 80: 4,8%
 Prefiksi Telefon 7743: 4,8%
 Prefiksi Telefon 7774: 4,8%

Industries

Shpërndarja e biznesit sipas industrisë
 Pazar: 15,9%
 Besimi: 11,8%
 Shërbime Shtëpie: 11,3%
 industri: 10,7%
 Restorantet: 7,7%
 Hotele & Udhëtime: 6,6%
 Shёrbimet profesionale: 6,6%
 Automobilistik: 6%
 Tjetër: 23,4%

Indeksi i Zhvillimit Njerëzor (HDI)

Indeksi i përbërë statistikor i jetëgjatësisë, arsimimit dhe të ardhurave për frymë.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403529

Emisionet e dioksidit të karbonit (CO2) për frymë në ton në vit
VendndodhjaEmetimet e CO2Emetimet e CO2 për frymëIntensiteti i emetimeve të CO2
Kodi Postar 40352924 832 t2,78 t22 605 t/km²
Goa3 510 190 t2,31 t967,2 t/km²
India1 928 568 344 t1,48 t625,4 t/km²
Sources: [lidhje] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403529

Emetimet e CO2 2013 (ton / vit)24 832 t
Emetimet e CO2 2013 (ton / vit) për frymë2,78 t
Intensiteti i emetimeve të CO2 2013 (ton / km² / vit)22 605 t/km²

Rreziku natyror i rreziqeve

Rreziku relativ nga 10
thatësirëLartë (9)
* Rreziku, veçanërisht në lidhje me përmbytjen ose rrëshqitjen e tokës, mund të mos jetë për të gjithë zonën.

Rreth të dhënave tona

Të dhënat në këtë faqe vlerësohen duke përdorur një numër mjetesh dhe burimesh në dispozicion të publikut. Ofrohet pa garanci dhe mund të përmbajë pasaktësi. Përdorni me rrezikun tuaj. Shikoni këtu për më shumë informacion.