403527 · Kodi Postar e mëparshme
Kodi Postar tjetër · 403602

Kodi Postar 403601 - Cuncolim, Goa

Qyteti primarCuncolim
Zona e Kodi Postar 40360119,5 km²
Popullsia89962
Popullsia mashkullore44436 (49,4%)
Popullsia femra45526 (50,6%)
Ndryshimi i popullsisë nga 1975 në 2015 +59,1%
Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015 +8,8%
Mosha mesatare30,5 vjet
Mosha mesatare për meshkuj29,7 vjet
Mosha mesatare për femra31,3 vjet
Prefikset Telefon8342
Qytetet përkatëseMadgaon
LagjetAquem, Aquem Alto, Borda, Comba, Fatorda, Gogol, Gogol Housing Board, Malbhat, Old Market, Pajifond, Sanscar Society
Ora lokalee martë 10:39 m.d.
Zona e orësOra standarde e Indisë
koordinon15.279297690146537° / 73.97078840633479°
Kodet Postare të lidhura403523403527403602403603403604403701

Harta e Kodi Postar 403601

Harta interaktive

Kodi Postar 403601 Popullsia

Vite 1975 deri 2015
të dhëna1975199020002015
Popullsia56544716428271189962
Dendësia e popullsisë2903 / km²3678 / km²4247 / km²4619 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

403601 Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015

Rritja e 8,8% nga viti 2000 në 2015
VendndodhjaNdryshimi që nga 1975Ndryshimi që nga 1990Ndryshimi që nga 2000
Kodi Postar 403601+59,1%+25,6%+8,8%
Madgaon+52,1%+24,1%+8,8%
Goa+54,1%+22,8%+9,2%
India+111,1%+50,6%+24,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403601 Mosha mesatare

Mosha mesatare: 30,5 vjet
VendndodhjaMosha mesatareMosha Mediane (Femër)Mosha mesatare (Mashkull)
Kodi Postar 40360130,5 vjet31,3 vjet29,7 vjet
Madgaon30,6 vjet31,4 vjet29,7 vjet
Goa31,3 vjet32,1 vjet30,5 vjet
India24,9 vjet25,4 vjet24,5 vjet
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403601 Pema e popullsisë

Popullsia sipas moshës dhe gjinisë
moshëMashkullFemërTotal
Nën 5330332546558
5-9349134176908
10-14358734847072
15-19374835217270
20-24426838878156
25-29406241628224
30-34371438597574
35-39370238607562
40-44327232706542
45-49281529055720
50-54225223624614
55-59189820743972
60-64172719883716
65-69109413272422
70-747439791722
75-794195881008
80-84204347552
85 Plus138243382
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403601 Dendësia e popullsisë

Dendësia e popullsisë: 4619 / km²
VendndodhjaPopullsiazonëDendësia e popullsisë
Kodi Postar 4036018996219,5 km²4619 / km²
Madgaon13433947,6 km²2820 / km²
Goa1,5 milionë3 629,4 km²418,3 / km²
India1,3 miliardë3 083 563,4 km²423,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403601 Popullsia historike dhe e parashikuar

Vlerësimi i popullsisë antike deri në 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [lidhje] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Lagjet

Shpërndarja e biznesit sipas lagjes në 403601
 Pajifond: 16,7%
 Comba: 14%
 Aquem Alto: 11,1%
 Borda: 6,4%
 Malbhat: 5,8%
 Sanscar Society: 5,2%
 Gogol Housing Board: 5,1%
 Tjetër: 35,8%

Përqendrimi i biznesit në Kodi Postar 403601

403601 Hartë interaktive biznesi

Industries

Shpërndarja e biznesit sipas industrisë
 Pazar: 28,6%
 Shёrbimet profesionale: 9,6%
 Shërbime Shtëpie: 7,7%
 Restorantet: 7,5%
 Hotele & Udhëtime: 6,8%
 Ushqim: 6,5%
 industri: 6,4%
 Mjekësi: 6,1%
 Tjetër: 20,8%

Shpërndarja e biznesit sipas çmimit për Kodi Postar 403601

 i lirë: 52,6%
 mesatar: 38,5%
 i shtrenjtë: 9%

Indeksi i Zhvillimit Njerëzor (HDI)

Indeksi i përbërë statistikor i jetëgjatësisë, arsimimit dhe të ardhurave për frymë.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403601

Emisionet e dioksidit të karbonit (CO2) për frymë në ton në vit
VendndodhjaEmetimet e CO2Emetimet e CO2 për frymëIntensiteti i emetimeve të CO2
Kodi Postar 403601145 610 t1,62 t7 476 t/km²
Madgaon216 784 t1,61 t4 551 t/km²
Goa3 510 190 t2,31 t967,2 t/km²
India1 928 568 344 t1,48 t625,4 t/km²
Sources: [lidhje] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403601

Emetimet e CO2 2013 (ton / vit)145 610 t
Emetimet e CO2 2013 (ton / vit) për frymë1,62 t
Intensiteti i emetimeve të CO2 2013 (ton / km² / vit)7 476 t/km²

Rreziku natyror i rreziqeve

Rreziku relativ nga 10
thatësirëLartë (9)
* Rreziku, veçanërisht në lidhje me përmbytjen ose rrëshqitjen e tokës, mund të mos jetë për të gjithë zonën.

Rreth të dhënave tona

Të dhënat në këtë faqe vlerësohen duke përdorur një numër mjetesh dhe burimesh në dispozicion të publikut. Ofrohet pa garanci dhe mund të përmbajë pasaktësi. Përdorni me rrezikun tuaj. Shikoni këtu për më shumë informacion.