403708 · Kodi Postar e mëparshme

Kodi Postar 403709 - Curtorim, Goa

Qyteti primarCurtorim
Zona e Kodi Postar 40370940,9 km²
Popullsia27748
Popullsia mashkullore13850 (49,9%)
Popullsia femra13898 (50,1%)
Ndryshimi i popullsisë nga 1975 në 2015 -8,2%
Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015 +7,3%
Mosha mesatare30,9 vjet
Mosha mesatare për meshkuj30,1 vjet
Mosha mesatare për femra31,7 vjet
Qytetet përkatëseChandor
LagjetAnthoi, Gogol Housing Board, Maina
Ora lokalee martë 10:51 m.d.
Zona e orësOra standarde e Indisë
koordinon15.275023979546573° / 74.02718967162663°
Kodet Postare të lidhura403703403704403705403706403707403708

Harta e Kodi Postar 403709

Harta interaktive

Kodi Postar 403709 Popullsia

Vite 1975 deri 2015
të dhëna1975199020002015
Popullsia30212245102587127748
Dendësia e popullsisë737,9 / km²598,6 / km²631,9 / km²677,7 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

403709 Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015

Rritja e 7,3% nga viti 2000 në 2015
VendndodhjaNdryshimi që nga 1975Ndryshimi që nga 1990Ndryshimi që nga 2000
Kodi Postar 403709-8,2%+13,2%+7,3%
Goa+54,1%+22,8%+9,2%
India+111,1%+50,6%+24,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403709 Mosha mesatare

Mosha mesatare: 30,9 vjet
VendndodhjaMosha mesatareMosha Mediane (Femër)Mosha mesatare (Mashkull)
Kodi Postar 40370930,9 vjet31,7 vjet30,1 vjet
Goa31,3 vjet32,1 vjet30,5 vjet
India24,9 vjet25,4 vjet24,5 vjet
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403709 Pema e popullsisë

Popullsia sipas moshës dhe gjinisë
moshëMashkullFemërTotal
Nën 510069761982
5-9106110222083
10-14110010522153
15-19115010612211
20-24132811772505
25-29126812642533
30-34117211902363
35-39117111932365
40-44102910102039
45-498878951782
50-547137251439
55-595966401236
60-645426121154
65-69348414762
70-74236305541
75-79133180313
80-8465107173
85 Plus4576121
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403709 Dendësia e popullsisë

Dendësia e popullsisë: 677,7 / km²
VendndodhjaPopullsiazonëDendësia e popullsisë
Kodi Postar 4037092774840,9 km²677,7 / km²
Goa1,5 milionë3 629,4 km²418,3 / km²
India1,3 miliardë3 083 563,4 km²423,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403709 Popullsia e parashikuar

Popullsia e vlerësuar nga 1975 deri në 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [lidhje] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Lagjet

Shpërndarja e biznesit sipas lagjes në 403709
 Maina: 35%
 Gogol Housing Board: 20%
 Anthoi: 10%
 Sonsodo, Gogol: 5%
 Ward Number 4, Navelim, New Zariwaddo, Vagulem: 5%
 Ward Number 4, Vagulem: 5%
 Tjetër: 20%

Kodet e zonёs

Kodet e zonave të përqindjes që përdoren nga bizneset në 403709
 Prefiksi Telefon 832: 81,1%
 Prefiksi Telefon 80: 5,7%
 Prefiksi Telefon 180: 3,8%
 Prefiksi Telefon 186: 3,8%
 Tjetër: 5,7%

Industries

Shpërndarja e biznesit sipas industrisë
 Pazar: 17,3%
 Restorantet: 11,1%
 Ushqim: 8,8%
 industri: 8,8%
 Besimi: 8%
 Shёrbimet profesionale: 7,9%
 Hotele & Udhëtime: 6,6%
 Arsim: 6,2%
 Shërbime Shtëpie: 5,6%
 Tjetër: 19,7%
Përshkrimi i industrisëNumri i ndërmarrjeveVlerësimi mesatar i GoogleBizneset për 1.000 banorë

Indeksi i Zhvillimit Njerëzor (HDI)

Indeksi i përbërë statistikor i jetëgjatësisë, arsimimit dhe të ardhurave për frymë.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403709

Emisionet e dioksidit të karbonit (CO2) për frymë në ton në vit
VendndodhjaEmetimet e CO2Emetimet e CO2 për frymëIntensiteti i emetimeve të CO2
Kodi Postar 40370960 004 t2,16 t1 465 t/km²
Goa3 510 190 t2,31 t967,2 t/km²
India1 928 568 344 t1,48 t625,4 t/km²
Sources: [lidhje] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403709

Emetimet e CO2 2013 (ton / vit)60 004 t
Emetimet e CO2 2013 (ton / vit) për frymë2,16 t
Intensiteti i emetimeve të CO2 2013 (ton / km² / vit)1 465 t/km²

Rreziku natyror i rreziqeve

Rreziku relativ nga 10
thatësirëLartë (9)
* Rreziku, veçanërisht në lidhje me përmbytjen ose rrëshqitjen e tokës, mund të mos jetë për të gjithë zonën.

Qytete

Përqindja e bizneseve nga qyteti në 403709
 Curtorim: 56%
 Chandor: 20%
 Madgaon: 12%
 Verna: 4%
 Nuvem: 4%
 Raia: 4%

Rreth të dhënave tona

Të dhënat në këtë faqe vlerësohen duke përdorur një numër mjetesh dhe burimesh në dispozicion të publikut. Ofrohet pa garanci dhe mund të përmbajë pasaktësi. Përdorni me rrezikun tuaj. Shikoni këtu për më shumë informacion.