403723 · Kodi Postar e mëparshme
Kodi Postar tjetër · 403725

Kodi Postar 403724 - Chandor, Goa

Qyteti primarChandor
Zona e Kodi Postar 4037242,703 km²
Popullsia1622
Popullsia mashkullore801 (49,4%)
Popullsia femra821 (50,6%)
Ndryshimi i popullsisë nga 1975 në 2015 +103,5%
Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015 +19,3%
Mosha mesatare30,5 vjet
Mosha mesatare për meshkuj29,7 vjet
Mosha mesatare për femra31,3 vjet
Qytetet përkatëseVarca
LagjetFatrade
Ora lokalee martë 10:48 m.d.
Zona e orësOra standarde e Indisë
koordinon15.22062063037348° / 73.95188427795182°
Kodet Postare të lidhura403720403721403722403723403725403726

Harta e Kodi Postar 403724

Harta interaktive

Kodi Postar 403724 Popullsia

Vite 1975 deri 2015
të dhëna1975199020002015
Popullsia797120513601622
Dendësia e popullsisë294,9 / km²445,9 / km²503,2 / km²600,1 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

403724 Ndryshimi i popullsisë nga 2000 në 2015

Rritja e 19,3% nga viti 2000 në 2015
VendndodhjaNdryshimi që nga 1975Ndryshimi që nga 1990Ndryshimi që nga 2000
Kodi Postar 403724+103,5%+34,6%+19,3%
Varca+46,4%+16,1%+10,4%
Goa+54,1%+22,8%+9,2%
India+111,1%+50,6%+24,5%
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403724 Mosha mesatare

Mosha mesatare: 30,5 vjet
VendndodhjaMosha mesatareMosha Mediane (Femër)Mosha mesatare (Mashkull)
Kodi Postar 40372430,5 vjet31,3 vjet29,7 vjet
Varca30,5 vjet31,3 vjet29,7 vjet
Goa31,3 vjet32,1 vjet30,5 vjet
India24,9 vjet25,4 vjet24,5 vjet
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403724 Pema e popullsisë

Popullsia sipas moshës dhe gjinisë
moshëMashkullFemërTotal
Nën 56059119
5-96362125
10-146563128
15-196863132
20-247770148
25-297375149
30-346770137
35-396770137
40-445959118
45-495152104
50-54414384
55-59343772
60-64313667
65-69202444
70-74131832
75-7981119
80-844610
85 Plus247
Sources: CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)

Kodi Postar 403724 Dendësia e popullsisë

Dendësia e popullsisë: 600,1 / km²
VendndodhjaPopullsiazonëDendësia e popullsisë
Kodi Postar 40372416222,703 km²600,1 / km²
Varca1486711,9 km²1254 / km²
Goa1,5 milionë3 629,4 km²418,3 / km²
India1,3 miliardë3 083 563,4 km²423,8 / km²
Sources: JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid

Kodi Postar 403724 Popullsia historike dhe e parashikuar

Vlerësimi i popullsisë antike deri në 2100
Sources:
1. JRC (European Commission's Joint Research Centre) work on the GHS built-up grid
2. CIESIN (Center for International Earth Science Information Network)
3. [lidhje] Klein Goldewijk, K., Beusen, A., Doelman, J., and Stehfest, E.: Anthropogenic land use estimates for the Holocene – HYDE 3.2, Earth Syst. Sci. Data, 9, 927–953, https://doi.org/10.5194/essd-9-927-2017, 2017.

Kodet e zonёs

Kodet e zonave të përqindjes që përdoren nga bizneset në 403724
 Prefiksi Telefon 832: 75%
 Prefiksi Telefon 44: 12,5%
 Prefiksi Telefon 7720: 12,5%

Industries

Shpërndarja e biznesit sipas industrisë
 Restorantet: 21%
 Hotele & Udhëtime: 13,1%
 Ushqim: 10,8%
 Besimi: 10,8%
 Pazar: 8%
 Shërbime Shtëpie: 6,2%
 Arsim: 4,5%
 Mjekësi: 4,5%
 Tjetër: 21%

Indeksi i Zhvillimit Njerëzor (HDI)

Indeksi i përbërë statistikor i jetëgjatësisë, arsimimit dhe të ardhurave për frymë.
Sources: [Link] Kummu, M., Taka, M. & Guillaume, J. Gridded global datasets for Gross Domestic Product and Human Development Index over 1990–2015. Sci Data 5, 180004 (2018) doi:10.1038/sdata.2018.4

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403724

Emisionet e dioksidit të karbonit (CO2) për frymë në ton në vit
VendndodhjaEmetimet e CO2Emetimet e CO2 për frymëIntensiteti i emetimeve të CO2
Kodi Postar 4037242 625 t1,62 t971,4 t/km²
Varca13 789 t0,93 t1 163 t/km²
Goa3 510 190 t2,31 t967,2 t/km²
India1 928 568 344 t1,48 t625,4 t/km²
Sources: [lidhje] Moran, D., Kanemoto K; Jiborn, M., Wood, R., Többen, J., and Seto, K.C. (2018) Carbon footprints of 13,000 cities. Environmental Research Letters DOI: 10.1088/1748-9326/aac72a

Emetimet e CO2 Kodi Postar 403724

Emetimet e CO2 2013 (ton / vit)2 625 t
Emetimet e CO2 2013 (ton / vit) për frymë1,62 t
Intensiteti i emetimeve të CO2 2013 (ton / km² / vit)971,4 t/km²

Rreziku natyror i rreziqeve

Rreziku relativ nga 10
thatësirëLartë (9)
* Rreziku, veçanërisht në lidhje me përmbytjen ose rrëshqitjen e tokës, mund të mos jetë për të gjithë zonën.

Qytete

Përqindja e bizneseve nga qyteti në 403724
 Varca: 50%
 Benaulim: 25%
 Madgaon: 6,2%
 Colva: 6,2%
 Solim: 6,2%
 Navelim: 6,2%

Rreth të dhënave tona

Të dhënat në këtë faqe vlerësohen duke përdorur një numër mjetesh dhe burimesh në dispozicion të publikut. Ofrohet pa garanci dhe mund të përmbajë pasaktësi. Përdorni me rrezikun tuaj. Shikoni këtu për më shumë informacion.