(2783) Kodet Postare në Republika Çeke

Shikoni një listë të Kodet Postare në Republika Çeke
Zona e orësOra e Evropës Qendrore
zonë7 866 km²
Popullsia10,5 milionë
Dendësia e popullsisë1331 / km²
Kodet Postare779 00, 434 01, 301 00 (2780 më shumë)
Prefikset Telefon2, 31, 32 (36 më shumë)
Biznese në Republika Çeke612239
Qytete1908
Kodet PostareRajoni administrativNumri i kodeve postare
100 00 - 199 00Praga72
250 01 - 295 01Středočeský kraj423
301 00 - 349 72Plzeňský kraj142
350 02 - 364 71Karlovarský kraj58
370 01 - 392 01, 397 01 - 399 01Jihočeský kraj245
393 01 - 396 01, 580 01 - 595 01, 674 01 - 676 02Kraj Vysočina213
400 01 - 441 01Ústecký kraj214
460 01 - 472 01, 512 02 - 514 01Liberecký kraj102
530 02 - 539 76, 560 02 - 572 01Pardubický kraj191
602 00 - 672 01, 678 01 - 685 01, 690 02 - 698 01Jihomoravský kraj294
686 01 - 688 01, 755 01 - 769 01Zlínský kraj134
700 30 - 749 01Moravskoslezský kraj129
750 00 - 753 68, 772 00 - 798 62Olomoucký kraj181

Harta interaktive

(2783) Kodet Postare në Republika Çeke

Kodi PostarQytetiRajoni administrativPopullsiazonë
779 00OlomoucOlomoucký kraj98054128,1 km²
434 01KorozlukyÚstecký kraj68780208,9 km²
301 00PilsenPlzeňský kraj6864941 km²
190 00PragaPraga5410112 km²
140 00PragaPraga522789,7 km²
405 02Ústecký kraj51264334,3 km²
150 00PragaPraga5120714,9 km²
738 01Staré MěstoMoravskoslezský kraj5093046,3 km²
586 01JihlavaKraj Vysočina50539117,8 km²
602 00BrnoJihomoravský kraj501509,8 km²
160 00PragaPraga4865512 km²
198 00PragaPraga4793816,2 km²
293 01Středočeský kraj4745268,4 km²
736 01ŽivoticeMoravskoslezský kraj4702121,4 km²
415 01TepliceÚstecký kraj46902109,2 km²
155 00PragaPraga4652822,7 km²
760 01ZlínZlínský kraj4561269,3 km²
280 02Středočeský kraj45535220,8 km²
149 00PragaPraga4444415,7 km²
272 01KročehlavyStředočeský kraj4419619 km²
102 00PragaPraga4260312,2 km²
182 00PragaPraga4170217,3 km²
142 00PragaPraga3998710,4 km²
326 00PilsenPlzeňský kraj3946927,7 km²
750 02Olomoucký kraj3925068 km²
261 01Středočeský kraj3898893,3 km²
530 02PardubicePardubický kraj38920105,8 km²
674 01TřebíčKraj Vysočina38744105,2 km²
100 00PragaPraga386247 km²
193 00Horní PočernicePraga3807215,8 km²
702 00OstravaMoravskoslezský kraj3762313,1 km²
739 61TřinecMoravskoslezský kraj3755883,6 km²
370 01Jihočeský kraj3727657 km²
143 00ModřanyPraga3697321,3 km²
350 02LipováKarlovarský kraj35635355 km²
397 01PodolíJihočeský kraj35595310,4 km²
700 30VítkoviceMoravskoslezský kraj3547516 km²
400 01Ústecký kraj3489520,2 km²
130 00PragaPraga344036,5 km²
161 00Horní LibocPraga3355017,9 km²
460 01MachnínLiberecký kraj3305051,9 km²
470 01Liberecký kraj3290286,8 km²
430 01ChomutovÚstecký kraj32681164,6 km²
767 01Zlínský kraj32403102,7 km²
796 01ProstějovOlomoucký kraj3239822,6 km²
412 01Ústecký kraj32037145,2 km²
147 00PragaPraga316707,7 km²
170 00PragaPraga313916,7 km²
440 01ToužetínÚstecký kraj30705378,9 km²
148 00PragaPraga3070211 km²
Faqe 1Vazhdo

Republika Çeke

Republika Çeke (çekisht: Česká republika) është një vend pa dalje në det në Evropën Qendrore që kufizohet nga Gjermania në perëndim, Austria në jug, Sllovakia në lindje dhe Polonia në verilindje. Kryeqyteti dhe qyteti më i madh është Praga. Republika Çeke përf..  ︎  Faqja Republika Çeke Wikipedia