(27013) Kodet Postare në Ukraina

Shikoni një listë të Kodet Postare në Ukraina
Zona e orësOra e Evropës Lindore
Popullsia45,4 milionë
Kodet Postare00000, 00012, 01000 (27010 më shumë)
Prefikset Telefon31, 312, 3122 (656 më shumë)
Biznese në Ukraina719915
Qytete1293
Kodet PostareRajoni administrativNumri i kodeve postare
00000 - 10010Kievi827
07454 - 07611Kyiv Oblast317
09854 - 13657Zhytomyrs’ka Oblast’1958
14000 - 92654Chernihivs’ka Oblast’1669
18000 - 42033Cherkas’ka Oblast’735
21000 - 32721Vinnyts’ka Oblast’1363
24825 - 32368Kirovohrads’ka Oblast’663
29000 - 32663, 48011 - 48771Khmel’nyts’ka Oblast’1034
33000 - 35867Rivnens’ka Oblast’1193
36000 - 39896Poltavs’ka Oblast’2005
40000 - 42850Sums’ka Oblast’634
43000 - 45798Volyns’ka Oblast’1186
46000 - 48751Ternopil’s’ka Oblast’657
49000 - 59439Dnipropetrovska Oblast'1833
54000 - 57555Mykolayivs’ka Oblast’910
58000 - 60543Chernivets’ka Oblast’222
61000 - 67230Kharkivs’ka Oblast’1971
65000 - 66300, 67100 - 67200, 67600 - 68831Odes’ka Oblast’753
69000 - 75742Zaporiz’ka Oblast’1340
72582 - 75841Khersons’ka Oblast’746
76000 - 82490Ivano-Frankivs’ka Oblast’723
79000 - 82666L’vivs’ka Oblast’1621
83000 - 87663Donets’ka Oblast’973
88000 - 90647Zakarpattia Oblast410
91000 - 94830Luhans’ka Oblast’587
95000 - 98690Krimea82
99000 - 99703Misto Sevastopol’4

Ukraina

Ukraina (Ukrainisht: Україна, Ukrayina, /ukraˈjina/) është një shtet që ndodhet në lindje të Europës. Ukraina kufizohet në lindje dhe verilindje nga Rusia, në veriperëndim nga Bjellorusia, në perëndim nga Polonia, Sllovakia dhe Hungaria, në jugperëndim nga Rum..  ︎  Faqja Ukraina Wikipedia