00000 · Kodi Postar e mëparshme
Kodi Postar tjetër · 01001

Kodi Postar 01000 - Kievi

Qyteti primarKievi
Prefikset Telefon44
LagjetDarnyts'kyi district, Desnyans'kyi district, Dniprovs'kyi district, Holosiivs'kyi district, Obolons'kyi district, Pechers'kyi district, Shevchenkivs'kyi district, Solom'yans'kyi district, Svyatoshinskiy Rayon
Ora lokalee martë 3:41 m.d.
Zona e orësOra standarde e Evropës Lindore
koordinon50.4477999685836° / 30.50370474469639°
Kodet Postare të lidhura000000100101004010080101001015

Harta e Kodi Postar 01000

Harta interaktive

Lagjet

Shpërndarja e biznesit sipas lagjes në 01000
 Shevchenkivs'kyi district: 22,8%
 Svyatoshinskiy Rayon: 9,8%
 Holosiivs'kyi district: 8,7%
 Dniprovs'kyi district: 8,7%
 Obolons'kyi district: 7,6%
 Desnyans'kyi district: 6,5%
 Darnyts'kyi district: 5,4%
 Tjetër: 30,4%

Përqendrimi i biznesit në Kodi Postar 01000

01000 Hartë interaktive biznesi

Industries

Shpërndarja e biznesit sipas industrisë
 Pazar: 52,3%
 industri: 8,8%
 Shërbimet postare: 8,5%
 Shërbime Shtëpie: 4,9%
 Tjetër: 25,5%
Përshkrimi i industrisëNumri i ndërmarrjeveVlerësimi mesatar i Google
zyrat postare133.8
Dyqanet elektronike 84.2
Farmacitë dhe dyqane të drogës383.8
Pajisjet shtëpiake dhe mallra83.3

Qyteti primar

apo Kiyv (Ukrainase : Київ) është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Ukrainës. Kievi gjindet në qendër të veriut të Ukrainës. Nëpër qytet rrjedh edhe Lumi Dnieper. Sipas vitit 2002 në Kiev jetojnë rreth 2,611,300 apo 2 milion e gjysëm. Kievi është gjithashtu ..  ︎  Faqja Kievi Wikipedia