01021 · Kodi Postar e mëparshme
Kodi Postar tjetër · 01024

Kodi Postar 01023 - Kievi

Qyteti primarKievi
Prefikset Telefon44
LagjetCherepanova Hora, Pechers'kyi district
Ora lokalee enjte 9:21 m.d.
Zona e orësOra standarde e Evropës Lindore
koordinon50.43774959462695° / 30.527868506975896°
Kodet Postare të lidhura010100101401021010240102501029

Harta e Kodi Postar 01023

Harta interaktive

Industries

Shpërndarja e biznesit sipas industrisë
 Pazar: 32,7%
 Shёrbimet profesionale: 19,1%
 Hotele & Udhëtime: 8,6%
 Restorantet: 8,4%
 Shërbime Financiare: 5,8%
 Tjetër: 25,4%

Qyteti primar

apo Kiyv (Ukrainase : Київ) është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Ukrainës. Kievi gjindet në qendër të veriut të Ukrainës. Nëpër qytet rrjedh edhe Lumi Dnieper. Sipas vitit 2002 në Kiev jetojnë rreth 2,611,300 apo 2 milion e gjysëm. Kievi është gjithashtu ..  ︎  Faqja Kievi Wikipedia